בעל מסעדה ? כך ע״י עיצוב ותכנון נכון תגדיל את הרווחים !

מה הקשר בין תכנון ועיצוב פנים מסעדות לבין ההכנסות שלהן? הקשר הדוק ממש. ניתן לומר שהלוקיישן של המסעדה הוא אחד הערכים החשובים ביותר, אחרי התפריט והטעמים של המנות המוגשות בה. 

אז כן, אם בעל מסעדה מחפש לקדם את העסק, להגדיל מכירות, לשפר את חווית האירוח – חשוב לו למצוא מעצב מקצועי שההתמחות שלו היא בתכנון ועיצוב מסעדות שמוכרות יותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על חווית האירוח ועל ההכנסות

כל אורח שנכנס למסעדה מצפה ליהנות מאירוח מענג ומהנה. הוא שואף להתענג על מאכלים, לשבוע וגם לשוחח או לבלות. כדי שהשהות במסעדה תהיה נעימה וחווייתית צריך בעל המסעדה לחשוב על החוויה שהוא מספק. על האווירה אליה נשאבים האורחים שנכנסים פנימה, על הנוחות שלהם במהלך הביקור ועל התחושה שמלווה אותם בצאתם מהמסעדה. כי במהלך הביקור האורח יקנה יותר, יוסיף מנות נוספות או קינוחים, אם האווירה מקבלת ומחבקת. מעבר לכך – ככל שהוא ייהנה יותר הוא ישמח לבוא שוב. גם המלצות חמות שהוא ייתן לחברים ישרתו את בעל המסעדה בסופו של דבר.

קונספט עיצובי שיעביר את המסר של המסעדה שלכם

לכל מסעדה חוויה משלה וקונספט ייחודי שמאפיין אותה. זה סגנון המאכלים, רף המחירים, אופי השירות וגם האווירה. תמיד צריך לבנות את הקונספט בצורה יסודית וליישם אותה כבר בשלבי התכנון והעיצוב של המסעדה. זאת כדי שכל חלק במסעדה יביע את המסר. כבר כשאורח יעמוד על מפתן המסעדה ויתלבט אם כן או לא – הרקע סביב יעזור לו להחליט שכן, בוודאי!

אכן, הנראות של המסעדה, הצבעים ששולטים בה, העמדת הרהיטים וכל חלק בעיצוב שלה הינו גורם משמעותי לעניין המכירות וההכנסות. מסעדה שמעוצבת כמו שצריך מביעה את המסרים שלה בבהירות ומזמינה לקוחות לאכול ו- לשלם.