ככל שהמסחר האלקטרוני גדל, הכרחי שהחנויות, עכשיו יותר מתמיד, ישקיעו בחוויית הקנייה של הלקוח בכל נקודת מגע עימו.

על מנת למשוך קונים אל החנויות, חוויית הלקוח חייבת להתעלות על המוצר, מה שיבטיח שהחנות תישאר ערוץ מכירה חיוני ורווחי.בואו נדבר בכנות, החנות חייבת לפצות על הנוחות הגוברת של האינטרנט, ובהקשר זה, החוויה היא חלק נכבד מהעוגה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עיצוב ותכנון חנות לכלי בית

על חווית הקניה ועל השירות

בעוד שהחנות המקוונת של העסק יכולה להעניק לה שפע של תנועת לקוחות חדשים, מה שהרשת לא יכולה לספק הוא האינטראקציה, כך שהחלופות המקוונות לעולם לא יוכלו להתחלף עם החנות שמחוץ למרחב הווירטואלי, ולכן הדגש בעיצוב חנויות הוא על חוויית קנייה עשירה, רב – חושית, שמותאמת אישית וניתנת על ידי צוות שירות מיומן, נעים וקשוב שמצויד בידע בעל ערך עבור הלקוח.

בין אם מדובר בחנות אופנה או רהיטים לבית, בחירות עיצוב פנים חכמות ומודרניות יכולות לשדרג משמעותית את חוויית הקנייה של הלקוח. בכל הנוגע לעיצוב פנים, חנויות רבות עושות בחירות נועזות ואמיצות, כמו בחירה בערכת צבעים עדכנית, שינוי פריסת החנות ועוד. כל זאת במטרה להפוך את החנות למושכת, ללכוד את תשומת הלב של הצרכנים ולספק חוויית קנייה בלתי נשכחת.

הגברת הקשר בין החללים הפנימיים לסביבה הטבעית – 

אחת המגמות הבולטות בעיצוב פנים חנויות היא שילוב של אלמנטים ביופיליים. הכוונה היא להגברת הקשר שבין החללים הפנימיים לסביבה הטבעית על ידי שימוש באלמנטים טבעיים כמו עץ, אבן וצמחים, תאורה טבעית, גוונים של טבע ועוד.

עיצוב ידידותי לסביבה מאפשר להציג גם אג'נדה מסוימת, דרכה הצרכנים מתחברים למותג, ולא ניתן להתעלם מן העובדה שיש לזה גם השפעה פסיכולוגית, המעודדת מעורבות גבוהה מצד העובדים ושביעות רצון. אלו באים לידי ביטוי באווירה הכללית בחנות, באיכות השירות ובסופו של דבר, מתורגמים לחוויית לקוח טובה יותר.

עיצוב של חנות בהשראת הטבע רותם את הריצוף, הצבעים, ואפילו את התפאורה, והשימוש באלמנטים הביופיליים בחללי פנים קמעונאיים יוצר מרחב פונקציונלי ואסתטי, אך גם כזה שעשוי לשפר את רווחת העובדים ולקוחות החנות.

חברות מסוימות עשויות לבחור באומץ דווקא בתצוגות ופריסות מוצרים לא שגרתיים במטרה למשוך את העין של הלקוח ולהפוך את חוויית הקנייה לבלתי נשכחת על ידי שילוב של עיצובים, צבעים ודוגמאות נועזים כמו עיצובי ריצוף מרשימים, יצירות אומנות מיוחדות ועוד.

עיצוב החנות בהשראת הטבע 

הריצוף, הצבעים, ואפילו את התפאורה, והשימוש באלמנטים הביופיליים בחללי פנים קמעונאיים יוצר מרחב פונקציונלי ואסתטי, אך גם כזה שעשוי לשפר את רווחת העובדים ולקוחות החנות.

חברות מסוימות עשויות לבחור באומץ דווקא בתצוגות ופריסות מוצרים לא שגרתיים במטרה למשוך את העין של הלקוח ולהפוך את חוויית הקנייה לבלתי נשכחת על ידי שילוב של עיצובים, צבעים ודוגמאות נועזים כמו עיצובי ריצוף מרשימים, יצירות אומנות מיוחדות ועוד.

אך חוויית הקנייה לא מסתכמת בכך. על מנת שהלקוח ייהנה ויחזור אל החנות, חשוב לקחת בחשבון את כל המרכיבים החיוניים, שעזרו לקמעונאים לייצר חוויית לקוח מיטבית עד היום – נגישות גבוהה, מסלול רכישה דינמי ונוח, וכן שילוב של טכנולוגיות מתקדמות כמו קופות בשירות עצמי או שילוב של פעילות אינטראקטיבית.

לסיכום,

המסחר הדיגיטלי הציב אתגרים משמעותיים בפני קמעונאים מכל תחומי המשק. על מנת להבטיח פעילות עסקית ענפה חשוב לטפח את חוויית הלקוח, ואין דרך טובה לעשות זאת מעיצוב פנים. חנויות מכל תחום פעילות יכולות למשוך תנועה חדשה לבית העסק, לטפח מערכות יחסים עם הלקוחות, לייצר בידול ובולטות, וכמו במרחב הדיגיטלי, חוקי המשחק זהים, אם הלקוח מרגיש שטוב לו, הוא ישוב ויביא עמו גם את החברים.