עיצוב משרדי עורכי דין

אופן העבודה במשרדי עורכי הדין עשוי להשתנות מדי יום, וכתוצאה מכך, עיצוב המשרד וארגון מקום העבודה צריך להשתנות בהתאם. לפני שנתעמק במגמות העיצוב החדשות בתחום, חשוב להדגיש, שעיצוב משרדי עורכי דין הוא נישה ייחודית בתחום התכנון עיצוב הפנים, שמצריך היכרות עם צורכי אנשי המקצוע ודרישותיהם מסביבת העבודה שלהם. במקביל, חשוב לקחת בחשבון את הנראות של המשרדים, מידת האטרקטיביות שלהם עבור העובדים והלקוחות והאופן בו מוצג העסק מבחינה תדמיתית.

עיצוב-משרדי-עורכי-דין

 3 עקרונות מנחים בעיצוב משרדי עורכי דין

  1. עיצוב נכון חייב לספק איזון ולאפשר לכל עורך דין בכיר את היכולת לנהל פגישות באופן פרטי ודיסקרטי, ומצד שני, להרגיש חלק מהמשרד כולו. לשם כך חשוב לעצב חללים פרטיים לצד חללים ציבוריים, כמו חדרי ישיבות או משרדים גדולים יותר להתדיינות ולפגישות עם משתתפים רבים תוך שמירה על פונקציונליות גבוהה ומרחב פעולה. על עיצוב חללי עבודה משותפים ומגמות השינוי בתחום עיצוב משרדי עורכי דין נפרט בהמשך.
  2. משרדי עורכי דין צריכים לשקף ללקוח תדמית של רצינות, אחריות, אמינות, דיסקרטיות ויעילות. חשוב מאוד לשקף ייצוגיות ולא להמעיט בערכו של הרושם הראשוני. עם זאת, חשוב לשמור על אווירה קלילה במידת מה ולאפשר נוחות ופתיחות. בעזרת בחירת חומרי גלם וצבעים נכונים, אלמנטים דקורטיביים, רהיטים, שילוט מתאים, חלוקה נכונה של החלל ותאורה מתאימה ניתן להגיע לאיזון הנכון.
  3. משרדי עורכי דין מכילים הרבה מאוד ניירת. על מנת שלא ליצור עומס וויזואלי ולאוורר את החלל, חשוב מאוד ליצור שטחי אחסון ושיטות ארגון נכונות. אחסון יעיל ונכון יבטיח סדר בעבודה, זמינות ונגישות של המידע הנחוץ, חיסכון של זמן והתייעלות מרבית, ודיסקרטיות מרבית ללקוח.
משרדי עורכי דין מודרניים

התאמת המשרדים למגמות החדשניות

שינויים מגמתיים מתרחשים בתחום עיצוב הפנים במהלך 15 השנים האחרונות ולא פוסחים על תחומי המקצועות החופשיים, בכללותם משרדי עורכי דין. עם זאת, ככל שאנו מנווטים את דרכנו בתקופת המגפה העולמית, נדרש מאיתנו, המעצבים לחשוב מחדש על עיצוב משרדי עורכי דין ולהמציא פתרונות עיצוב חדשניים במקום להסתמך על סגנון העבודה הישן והנחות היסוד שהושרשו באופן מסורתי.

רבות מהמגמות שאנו רואים בעיצוב משרדי עורכי דין, כמו עבודה היברידית, עבודה במשרדים קטנים יותר והוספת חללים לשיתופי פעולה נוספים כבר צברו פופולריות רבה. המגפה העולמית האיצה בהם עוד יותר, כך שגם חברות שהיססו לאמץ אותן, נוטות כעת להסתגל אליהן ולמצוא בהן מענה אופטימלי.

הפיכת המשרד ליעד אטרקטיבי

לאחר חודשים רבים בהם עורכי דין עבדו מביתם, בפני המעצבים עומד אתגר חדש – הפיכת המשרדים למקום אטרקטיבי שנותן לעובדים סיבות רבות לחזור אליו ומקל על גיוס כוח עבודה צעיר ורענן.

עורכי דין בכירים כמהים לעבוד שוב עם הצוותים שלהם במתכונת הישנה ולראות את פניהם. מצד שני, עורכי דין צעירים כמהים ליהנות מכל היבטי החניכה שהם יכולים להרוויח באמצעות אינטראקציה מקרוב. על מנת לאפשר לכולם ליהנות מכך בצורה מיטבית, יש ליצור חללים שמאפשרים זאת ומשכנעות את כל הנפשות הפועלות לשחרר את הנוחות הביתית לטובת האטרקטיביות והיתרונות המקצועיים שבמשרד.

אחת הדרכים שבהן ניתן למשוך אנשים חזרה למשרד היא על ידי יצירת מקום עבודה פחות רשמי. ניתן לשלב אלמנטים שלא כל כך אופייניים למשרדי עורכי דין, כמו ישיבה בטרקלין ושולחנות גבוהים. אלו יכולים ליצור חלל עם תחושה קהילתית ושיתופית, אליה ניתן להגיע עם המחשב הנייד, לדון, לשוחח ולעבוד בצוותים.

סוגים אלה של חללים מתאימים במיוחד לצרכים ולאופי העבודה של עורכי דין צעירים יותר. תכנון אזורי חלל גמישים ושיתופיים שבהם ניגשים לרהיטים עם ערכת חלקים מאפשר שליטה מסוימת למשתמש על תצורת הרהיטים במשרדים ובתחנות עבודה ומאפשר תצורות שולחן או אחסון שונות בחדרי צוות.

שינוי זה בחוסר פורמליות מסייע בשמירה ובמשיכה של עורכי דין צעירים למשרד, אך במקביל ישדר ללקוחות המשרד קידמה וחדשנות תוך שמירה על חללים גמישים ואטרקטיביים.

מנוף מציעה שירותי תכנון אדריכלי לחללים קטנים וגדולים, וחותרת לספק עבודה מקצועית ברמה גבוהה במיוחד!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email