רישיון עסק

איך לקבל רישיון עסק

רישיון עסק- היתר מכוח חוק רישוי עסקים  הניתן על ידי מחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית. 

בקשה לרישיון עסק יש להגיש במקרים הבאים: עסק חדש, חידוש רישיון, החלפת בעלות, תוספת שותף, יציאת שותף, שינוי שם בעלים, שינוי מנהלים בחברה, שינוי מהות העסק, תוספת פריט, ביטול פריט, הגדלת שטח והקטנת שטח.

ביצוע בדיקת היתכנות- בדיקה מקיפה לפי גוש/חלקה או כתובת. האם העסק תואם את השימושים המותרים בנכס.

במקרה בו העסק אינו תואם את השימוש בנכס על פי היתר הבניה או את רשימת השימושים המותרים על פי תכנית המתאר המוטלת על המקום (תב"ע), יש לצרף בקשה להיתר לשימוש חורג.

שלבים לקבלת רישיון עסק: 

תהליך קבלת רישיון עסק

רישיון עסק הוא היתר שניתן על ידי מחלקת הרישוי לעסקים ברשות המקומית על מנת לאשר פתיחת עסק והפעלתו. בקשה להיתר יש להגיש במקרים הללו: פתיחה של עסק חדש, החלפת בעלות, שינוי שם הבעלים, שינוי מנהלים בחברה, הוספה או ביטול פריט, הגדלה והקטנת שטח, חידוש רישיון ועוד.

הגשת הבקשה על כל הכרוך בכך

כדי לקבל רישיון עסק צריך להגיש בקשה כנדרש לוועדה הרלוונטית ברשות המקומית. הבקשה תכלול מסמכים שונים על פי הנדרש. תתבצע בדיקת היתכנות של החלקה או הגוש, על מנת לבדוק התאמה בין הנכס לבין השימושים הצפויים בבית העסק. אם בית העסק אינו תואם את הגדרות הנכס ואת רשימת השימושים המותרים בו בהתאם לתב"ע, יהיה צורך לצרף גם בקשה להיתר עבור שימוש חורג.

הגשת הבקשה וליווי אדריכלי

הגשת הבקשה לקבלת רישיון עסק תלווה בתרשים הגוש והחלקה בו ממוקם הנכס. כמו כן נדרשים להגיש מפה מצבית אשר בה מוצגים פרטים כמו צנרת גז, מתקני סילוק אשפה, מערכת כיבוי אש, מקומות חניה וכן הלאה. בנוסף, נדרש לצרף תכנית אדריכלית. תוכנית זו מציגה את החלוקה הפנימית במבנה וכן את השימושים הצפויים בכל אחד מהחללים. תכנית זו נדרשת להיות חתומה על ידי איש מקצוע מוסמך – אדריכל או מהנדס. בנוסף יש להסדיר את תשלום האגרה ולצרף את אישור התשלום.

לקראת הקמת עסק? חידוש רישיון? אתם מוזמנים להשאיר כאן את הפרטים שלכם, ונציג שלנו ייצור עמכם קשר. עם מנוף אתם עומדים להיות מרוצים ממענה מקצועי מאוד אשר נשען על ידע רב ועל מיומנות שרכשנו במהלך השנים. איתנו תוכלו לקבל את רישיון העסק ולנהל את ההליך כולו בהצלחה וביעילות רבה. מלאו כאן את הפרטים-

מאמרים קשורים
עיצוב ותכנון חללים מסחריים

עיצוב חללים מסחריים, מאיפה מתחילים?

עיצוב חללים מסחריים הוא נישה ספציפית בתחום עיצוב הפנים, המתמקדת בבנייה ובעיצוב של חללי מסחר וקמעונאות. בשילוב מגוון רחב של מיומנויות, יצירתיות ויכולת טכנית גבוהה, מעצבים המתמחים בעיצוב חללים מסחריים עובדים לצד אדריכלים, מהנדסים, קבלנים ואנשי מקצוע אחרים לבניית סביבות מסחריות ממותגות.

קרא עוד »
עיצוב-משרד-עורכי-דין

עיצוב משרדי עורכי דין , כל מה שצריך לדעת !

אופן העבודה במשרדי עורכי הדין עשוי להשתנות מדי יום, וכתוצאה מכך, עיצוב המשרד וארגון מקום העבודה צריך להשתנות בהתאם. לפני שנתעמק במגמות העיצוב החדשות בתחום, חשוב להדגיש, שעיצוב משרדי עורכי דין הוא נישה ייחודית בתחום עיצוב הפנים, שמצריך היכרות עם צורכי אנשי המקצוע ודרישותיהם מסביבת העבודה שלהם. במקביל, חשוב לקחת בחשבון את הנראות של המשרדים, מידת האטרקטיביות שלהם עבור העובדים והלקוחות והאופן בו מוצג העסק מבחינה תדמיתית.

קרא עוד »
עיצוב מודרני חנות בגדים

החשיבות של עיצוב פנים החנויות בעידן החדש

ככל שהמסחר האלקטרוני גדל, הכרחי שהחנויות, עכשיו יותר מתמיד, ישקיעו בחוויית הקנייה של הלקוח בכל נקודת מגע עימו. למעשה, על מנת למשוך קונים אל החנויות, חוויית הלקוח חייבת להתעלות על המוצר, מה שיבטיח שהחנות תישאר ערוץ מכירה חיוני ורווחי.

קרא עוד »

כיבוי אש

כיבוי אש רשיון עסק מותנה בקבלת אישור כיבוי אש. אישור הניתן על ידי רשות הכבאות הארצית

כיבוי אש

כאן יהיה הסבר על תיק מידע בכמה שורות, אני לא יודע כמה צריך לכתוב בכל קוביה כזאת אז השארתי את זה ברמה גבוהה שזה יהיה ברור.
קרא עוד

אגרת שילוט

שלטים המוצבים על העסק ומתחומו מחוייבים בקבלת אישור על ידי גורם מוסמך מהרשות המקומית

אגרת שילוט

שלטים המוצבים על העסק ומתחומו מחוייבים בקבלת אישור על ידי גורם מוסמך מהרשות המקומית
קרא עוד

שימוש חורג

נדרש לקבל היתר שימוש חורג כאשר סוג העסק אינו נכלל ברשימת השימושים המותרים

שימוש חורג

כאן יהיה הסבר על שימוש חורג בכמה שורות, אני לא יודע כמה צריך לכתוב בכל קוביה כזאת אז השארתי את זה ברמה גבוהה שזה יהיה ברור.
קרא עוד

היתר זמני

היתר זמני הינו רישיון שיינתן לעסק שמהותו זמני ואיננו פועל על בסיס קבוע אלא רק חלק מסוים בשנה

היתר זמני

כאן יהיה הסבר על תיק מידע בכמה שורות, אני לא יודע כמה צריך לכתוב בכל קוביה כזאת אז השארתי את זה ברמה גבוהה שזה יהיה ברור.
קרא עוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם

בואו נעבוד ביחד

מתמחה בניהול מגה פרויקטים, רב-תחומיים,
המשלבים מגוון יכולות משתנות לאורך חיי הפרויקט